Уважаеми клиенти, във връзка с многократни запитвания ви предупреждаваме: промяната на ателие в жилище не винаги е възможна! Едно от необходимите условия е да притежавате гараж или паркомясто в границите на парцела, в който е построена сградата!

Полезно
+1 up   -1 up

канал за мръсна вода

Здравейте! Живеем на втори жилищен етаж от двуетажна къща.Съсобственикът от първи жилищен етаж не е разрешил на родителите ни да се свържат към мръсния канал.Затова се е наложило да изкарат тръба от външната страна на къщата.Все още нямаме разрешението/ съгласието на собственика от първия етаж за преминаване на тръбата за мръсната вода през етажа му.Счита ли се тази наша баня/тоалетна с така монтираната отвън отходна тръба за законна и етажът ни счита ли се за жилищна площ,ако тръбата не е законна?Какво можем да направим,за да узаконим тръбата?
Име:
E-mail: Моля оставете телефон или e-mail за връзка.
Телефон:
Заглавие /
Ключови думи:
Въпрос /
Коментар:
Оставащи символи: 1200
Ако е нужно посочете населеното място, за което се отнася запитваването:
Отговорете на въпроса:  
Полезно
+0 up   -0 up
Мръсният канал и общ за цялата къща. Когато е възпрепятствано правото да го ползвате и не може да постигнете споразумение по този въпрос, имате право да се обърнете към съда на основание чл. 32 от Закона за собствеността: Чл. 32. Общата вещ се използува и управлява съгласно решението на съсобствениците, притежаващи повече от половината от общата вещ. Ако не може да се образува мнозинство или ако решението на мнозинството е вредно за общата вещ, районният съд, по искане на който и да е от съсобствениците, решава въпроса, взема необходимите мерки и ако е нужно, назначава управител на общата вещ. Чл. 31. Всеки съсобственик може да си служи с общата вещ съобразно нейното предназначение и по начин да не пречи на другите съсобственици да си служат с нея според правата им. Когато общата вещ се използува лично само от някои от съсобствениците, те дължат обезщетение на останалите за ползата, от която са лишени, от деня на писменото поискване. Етажът Ви е жилищна площ, защото е част от жилищна сграда. Пишете ни къде се намира имота ако имате нужда от съдействие за изготвяне на жалбата до съда.
 
    	    	
 
© ГеоИмот ЕООД www.geoimot.com Политика за конфиденциалност